Loading...

11 روش موثر برای درمان سرد مزاجی و افزایش میل جنسی در زنان

11 روش موثر برای درمان سرد مزاجی و افزایش میل جنسی در زنان
سرد مزاجی نوعی اختلال در عملکرد جنسی در زنان است که در آن زن میل جنسی و علاقه خود به رابطه جنسی زناشوئی را از دست می دهد.یک زن سرد مزاج نمی تواند در زمان کوتاهی تحریک جنسی شود و واژنش خشک باقی می ماند

سرد مزاجی به عنوان نوعی اختلال جنسی شایع در سیستم تحریک و براگیختگی زنان شناخته شده است.البته سرد مزاجی منحصر به زنان نمی باشد در مردان هم دیده می شود.اما ما در اینجا به سرد مزاجی زنان می پردازیم.

بسیاری از زنان به دلایل مختلف جسمی و روحی روانی سرد مزاجی را در زندگی خود تجربه می کنند.سوء استفاده جنسی در کودکی می تواند ترس و بی میلی به عشق ورزی و در نتیجه سرد مزاجی جنسی را در زنان توسعه دهد.سرد مزاجی بسته به زمان وقوع آن به دو نوع تقسیم می شود: ممکن است در تمام طول دوران زندگی زناشویی اتفاق بیفتد و حتی ممکن است در شرایط خاص و گاه به گاه اتفاق افتد.سرد مزاجی زن می تواند سبب بسیاری از تنش ها بین زوجین در طول رابطه زناشویی شود زیرا یک زن سرد مزاج جنسی نمی تواند در عمل جنسی با شریکش مشارکت موثری داشته باشد و همین مسئله موجبات نارضایتی شریکش را فراهم می سازد.قبل از پرداختن به روش های درمان سرد مزاجی در زنان بهتر است بدانید چه چیز یا چه چیزهایی می تواند باعث سرد مزاجی و از دست رفتن میل جنسی در زنان شود.

دلایل روانی : بسیاری از اوقات اضطراب یا ترس ناشی از آزار جنسی ، یا درگیری با شریک زندگی می تواند موجباب بی میلی جنسی را در یک زن فراهم سازد.دلایل روانی معمولا با مشاوره درمان می شوند.

علل فیزیکی : دلایل فیزیکی گوناگونی هم وجود دارد که می تواند سبب از دست رفتن علاقه جنسی در زنان شود.هورمون ها نقش حیاتی در فعالیت جنسی بازی می کنند.تغییر سطح هورمون ها در زمان بارداری ، یائسگی ، کمبود ویتامین و دیگر شرایط به طور قابل توجهی بر روی تمایل فرد در رابطه جنسی تاثیر می گذارد.

بیماری های عمده : بیماری های مقاربتی ، دیابت ، اختلالات غده هیپوفیز می تواند سبب کاهش میل جنسی در زنان شود.

عشق ورزی دردناک : بی میلی و سردی جنسی در بسیاری از زنان به دلیل تجربه رابطه جنسی دردناک ناشی از فقدان روانکارها یا عفونت های لگنی و یا عفونت واژن از قبل می باشد.

به طور خلاصه علل سرد مزاجی در زنان عبارتند از : استرس ، خستگی ، رابطه تیره و تار با شریک زندگی ، تحریک ناکافی ، خستگی تاهل ، همجنسگرایی ناخوداگاه ، احساس گناه یا شرم به دلیل سوء سابقه جنسی ، پیری ، عدم تعادل هورمونی ، ترس از حاملگی ، چاقی ، یائسگی ، کمبود ویتامین ، ترس از رابطه جنسی دردناک ، عقده حقارت ، بدن ضعیف ، بیماری هایی مانند دیابت ، کم خونی ، اسکلروز ، عفونت و غیره

روش های درمان سرد مزاجی جنسی در زنان

 

درمان سرد مزاجی در زنان :

1. اگر مشکلات و اختلافات رابطه زناشویی علت سرد مزاجی زن باشد آن را می توان از طریق مشاوره دادن به طرفین برای همیشه ریشه کن نمود.

2. روان درمانی برای از بین بردن ترس های پنهان از رابطه جنسی که ممکن است در وجود زن باشد.مانند ترس از رابطه جنسی دردناک یا ترس از باردار شدن و غیره

3. رژیم غذایی غنی از : مقدار زیادی آووکادو ، صدف خوراکی ، تخم مرغ ، روغن زیتون ،روغن کنجد ، سویا ، دانه کدو تنبل ، جوانه ها ، آجیل ، شکلات، ویتامین E ، و زینک ( روی ) می تواند کمک زیادی به درمان سرد مزاجی جنسی در زنان بکند.

4. گیاهانی مانند جیسینگ سیبری ( کمک کننده به تعادل غدد درون ریز در زنان ) ، دامانیا ، پیاز کوهی ، سیب زمینی وحشی ، ریشه زنجبیل برای درمان سرد مزاجی جنسی در زنان بسیار موثر می باشند.زنجبیل یک داروی مقوی غرایز جنسی است که می تواند میل جنسی را افزایش دهد.شنبلیله نیز یکی از داروهای مقوی غرایز جنسی است و به راحتی در دسترس است.داروهای پیازی مانند پیازچه یا پیاز کوهی سرشار از مواد معدنی محرک تولید هورمون های جنسی و در نتیجه بهبود میل جنسی می باشند.مارچوبه نیز برای درمان سرد مزاجی بسیار موثر است.

5. تمرینات ورزشی منظم و یوگا می تواند به افزایش سلامت جنسی در زنان کمک کند.

6. سعی کنید به اتفاق شریک زندگیتان فیلم های وابسته به عشق شهوانی ببینید یا کتاب های وابسته به عشق بخوانید.

7. داشتن ساعات کافی خواب با کیفیت نیز می تواند سبب افزایش میل جنسی در زنان شود.

8. استرس زدایی از خودتان از طریق ماساژ بدن ، چشمه های معدنی ، مدیتیشن ، و یوگا می تواند سبب افزایش پتانسیل جنسی در زنان شود.

9. دارو های بر پایه تستوسترون روش خوبی برای درمان سرد مزاجی جنسی در زنان می باشند.

10. سعی کنید با ایجاد محیطی عاشقانه در اتاق خواب شعله های عشق را مجددا روشن کنید.

11. از مواد غذایی شیرین ، مرغ و گوشت قرمز دوری کنید.

 

داروهای شیمیایی معرفی شده برای درمان سرد مزاجی جنسی :

ویاگرا : این دارو با افزایش گردش خون در آلت تناسلی به زنان و مردان در درمان سرد مزاجی کمک میکند.

هورمون تستوسترون : این هورمون که یک هورمون جنسی مردانه است به زنانی که تحت هیسترکتومی اند نتیجه مثبت نشان داده است.اما استفاده زیاد از این هورمون باعث افزایش رشد موها در ناحیه صورت و حتی ممکن است سبب تغییر صدا شود.

هورمون استروزن : یک هورمون جنسی زنانه است و سبب بهبود میل جنسی در زنان می شود.

 

نتیجه کلی : درمان سرد مزاجی در زنان یک روش چند وجهی شامل : مشاوره روانی ، درمان دارویی ، آموزش مسائل جنسی، درمان گیاهی است.

 

توصیه میکنیم مطلب مرتبط زیر را نیز مطالعه کنید.

چرا دچار اختلال جنسی می شویم؟  

نظرات
    با عضویت در خبرنامه سایت از طریق فرم زیر مقالات ارزنده سایت را در ایمیل خود دریافت نمائید