5 نکته برای انتخاب بهترین تشک جهت داشتن خوابی راحت

نکات انتخاب بهترین تشک طبی

5 نکته برای انتخاب بهترین تشک جهت داشتن خوابی راحت و بدون احساس دردمندی

همه ما قرار است حدود 8 ساعت در شب بخوابیم، درست است؟ اگر با یک بیماری مزمن سر و کار دارید، ممکن است نیاز به خواب بیشتری داشته باشید تا صبح روز بعد احساس عملکرد بهتری داشته باشید.نکات انتخاب بهترین تشک طبی مناسب شرایط شما به راستی کدامند؟

هنگامی که میخوابیم در حقیقت به بدنمان فرصت میدهیم تا خود را ترمیم کند.بافت عضلانی را ایجاد و به ترشح هورمون های مفید بپردازد.اما زمانیکه شما دچار دردهای مزمن در ناحیه کمر،گردن یا زانو هستید داستان کمی متفاوت میشود.

زمان داشتن درد یافتن موقعیت مناسب برای خوابی راحت و بدون درد دشوارتر میشود.در نتیجه وقتی که نتوانید خوب بخوابید نه تنها به بدن فرصت ترمیم،ترشح هورمون و ایجاد بافت عضلانی را نداده اید بلکه احتمالا روز بعد هم روز خوب و آرامی نخواهید داشت.

نهایتا، وقتی که شب خوب نخوابید یک چرخه معیوب متولد می شود.کمبود خواب دردهای مزمن را افزایش می دهد و درد مزمن توانایی شما را برای به دست آوردن خواب ضروری کاهش می دهد.برخی از پزشکان حتی فکر می کنند که فیبرومیالژیا ممکن است با اختلالات خواب مرتبط باشد.

ناتوانی در داشتن خوابی با کیفیت بخاطر درد امروزه افراد زیادی را به سبب بیماری های ناشی از کار درگیر خود کرده است.اما نگران نباشید راه هایی وجود دارد که به شما کمک میکند تا چرخه خواب های نا آرام را بشکنید.

تشک میتواند سبب ایجاد خواب خوب،یا بالعکس سبب تشدید خواب نا آرام شبانه در شما باشد.پس در گام اول باید بر روی خرید یک تشک مناسب و ایده آل برای شرایط بدنتان تمرکز کنید.در ادامه به نکات انتخاب بهترین تشک میپردازیم.

 

 مهم-ترین-نکات-برای-انتخاب-یک-تشک-طبی-خوب.

1-فکر نکنید تشک سفت حتما بهتر است

به بسیاری از افراد مبتلا به دردهای مزمن بارها گفته شده است که برای کاهش درد باید روی یک تشک سفت بخوابند.تحقیقات زیادی در مورد دردهای مزمن و تشک وجود ندارد.

اما یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که تشک سفت ممکن است همیشه بهترین انتخاب برای بهبود کیفیت خواب و کاهش درد نباشد.در طول این مطالعه که بر روی 300 نفر مبتلا به کمر درد انجام شد مشخص شد که این افراد بر روی تشک های با سفتی متوسط یا سفت میخوابیدند.

پس از اتمام این مطالعه 90 روزه مشخص شد افرادی که بر روی تشکهایی با سفتی متوسط میخوابیدند نسبت به افرادی که بر روی تشکهای کاملا سفت میخوابیدند درد کمتری را هنگام دراز کشیدن روی تخت و در زمان های بیداری گزارش کردند.

بنابراین اگر به شما هم پیشنهاد شد بر روی تشکی سفت و محکم بخوابید حواستان باشد که ممکن است این مسئله درد را در شما تشدید کند.پس هیچ کس بهتر از خود شما نمیتواند تشخیص دهد که در چه وضعیتی راحتترید.

پس باید بر اساس سبک خواب خود نکاتی را برای انتخاب استحکام مناسب برای تشک مد نظر قرار دهید این نکات عبارتند از:

تخت خواب های جانبی :یک مدت از یک تخت و تشک جانبی با رویه نرمتر استفاده کنید معمولا این تشکها به خوبی عمل میکنند و فشار کمتری به شانه،لگن و بازوی شما وارد میکنند.اینکار به شما کمک میکند تا قبل از هزینه کردن برای تشک به ایده آل خود نزدیکتر شوید.

وزن :معمولا هر چه وزن شما بیشتر باشد تمایل شما به استفاده از تشک سفت تر بیشتر است.نهایتا انتخاب استحکام مناسب برای تشک به حالتی که بدن شما بهترین احساس را دارد بستگی دارد.

2-قبل از خرید از یک روش ارزانتر برای تست تشک سفت تر استفاده کنید.

در واقع تشک سفت ممکن است برای برخی افراد مثل کسانیکه جراحی دیسک داشته اند راحتتر باشد.اما برای فرد دیگر تشکی با سفتی متوسط ایده آل باشد.

بطور کلی تشکی که به تراز مناسب ستون فقرات و مفاصل شما در هنگام خواب کمک میکند نسبت به تشکی که اجازه میدهد ستون فقرات شما آویزان شود و یا مفاصل شما در هنگام خواب بچرخند ترجیح داده میشود.

اگر شما هر روز صبح با افزایش درد و کوفتگی بدن از خواب پا میشوید این نشان دهنده این است که تشکتان مقصر است.و ستون فقرات شما را در هنگام خواب حمایت نمیکند.

اگر مطمئین نیستید که آیا میتوانید از تشک سفت تر استفاده کنید یا خیر مقاله ای از دانشکده پزشکی هاروارد دو توصیه را در این زمینه ارائه میکند.توصیه اول اینکه یک تکه تخته چوبی صاف و با ضخامت حدود 3 سانتی متر را زیر تخت خود قرار دهید.

تا حرکت فنرهای تشک فعلی خود را به حداقل برسانید.و توصیه دوم اینکه سعی کنید با تشک خود روی زمین بخوابید.تشک را روی زمین صاف و سفت قرار دهید.هر دوی این روشها به شما این امکان را میدهد تا قبل از هزینه کردن پولتان برای تشک تاثیر تشک سفت را بر بدنتان ببینید سپس با توجه به این نکات انتخاب بهترین تشک برای خرید اقدام کنید.

3-چرخاندن تشک هم اغلب اوقات به راحتی میتواند به کاهش درد کمک کند.

لابدشنیده اید که هر از گاهی باید تشک خود را بچرخانید یا برگردانید.اما چند بار باید اینکار را انجام دهید؟خب این به تشک و مدت زمانی که آن را داشته اید بستگی دارد.

دستور العمل خاصی در مورد اینکه چند بار باید موقعیت تشک خود را تغییر دهید وجود ندارد.شرکت های تولید کننده تشک ممکن است توصیه های خاصی از چرخاندن هر سه ماه یکبار داشته باشند.

بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا زمان تغییر موقعیت تشک فرا رسیده است یا خیر این است که بررسی کنید وقتی روی آن میخوابید چه احساسی دارد.وقتی از خواب پا میشوید چقدر درد دارید و بررسی کنید ببینید که ایا تشک دچار فرو رفتگی شده است یا خیر.

4-یک تشک حاوی مواد غیر سمی را برای خرید در نظر بگیرید.

مطالعات نشان داده است که برخی از افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نظیر: آرتریت روماتوئید و لوپوس هنگامیکه در معرض برخی مواد شیمیایی خانگی قرار میگیرند بیماریشان عود میکند.

تشکها میتوانند بوی قوی شیمیایی از خود متصاعد کنند و ممکن است حاوی چندین ماده سمی باشند از جمله:پلاستیک،فوم و لاتکس مصنوعی که معمولا با مواد شیمیایی نفتی ساخته میشوند.

از آنجایی که این مواد ممکن است درد را تشدید کنند بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های مزمن ترجیح میدهند روی یک تشک غیر سمی بخوابند.زمانیکه به دنبال تشک های غیر سمی هستید متوجه خواهید شد که بسیاری از انها از موادی مانند لاتکس طبیعی،پنبه ارگانیک و بامبو ارگانیک ساخته شده اند.

طبق گزارش Consumer Reports، دو گواهینامه با دقیق ترین شرایط، استاندارد جهانی نساجی ارگانیک (GOTS) و برای تشک هایی که حاوی لاتکس هستند، استاندارد جهانی لاتکس ارگانیک (GOLS) هستند.

گواهینامه دیگری که Consumer Reports می گوید خوب است Oeko-Tex Standard 100 است. این برچسب تضمین نمی کند که مواد تشک آلی هستند، اما محدودیت هایی را برای میزان مواد شیمیایی مضر و ترکیبات آلی فراری که می توانند در تشک وجود داشته باشند تعیین می کند.

5-به دنبال تشک با ضمانت بازگشت وجه باشید.

تشک های جدید ممکن است گران باشند.علاوه بر آن هیچ تضمینی وجود ندارد که تشکی را که انتخاب میکنید درد مزمن شما را کاهش دهد یا برای شما از استحکام مناسبی برخوردار باشد.

هر چند ممکن است بتوانید قبل از خرید در فروشگاه مورد نظرتان چند دقیقه ای بر روی تشک بخوابید و آن را امتحان کنید اما از کجا بدانید که تصمیمی که میگیرید در دراز مدت برای شما مفید خواهد بود؟

وقتی تصمیم به خرید یک تشک جدید میگیرید،به دنبال شرکتی باشید که ضمانت بازگشت پول یا تعویض تشک را به شما ارائه کند.به این ترتیب میتوانید تشک خود را برای 30 روز یا بیشتر آزمایش کنید و بدانید در صورت نارضایتی میتوانید تشک را برگردانید یا تعویض کنید.

هم اکنون تشک هیپنوز در ایران تنها برند با کیفیت و با تنوع بالای تشکی است که تمامی مدلهای تشک تولیدی این شرکت نصف مدت گارانتی شان ضمانت تعویض میباشد.و ما در فروشگاه خانومانه این امکان را فراهم نموده ایم تا شما بتوانید تشک های این برند درجه یک تحت لیسانس المان را به قیمت درب کارخانه خریداری نمائید.جهت مشاهده تشک های برند هیپنوز اینجا کلیک کنید.

امیدوارم نکات انتخاب بهترین تشک که در این مقاله برایتان ذکر شد مفید فایده واقع شود و برای شما مخاطب عزیزی که تا انتهای این مقاله با خانومانه همراه بودید آرزوی سلامتی داریم.خوشحال میشویم ما را از نظرات سازنده خودتان بی نصیب نگذارید.

 

 

 

 

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  1. مرتضی ضیاءفاضلی گفت:

    سلام عاااالی بود

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.